3Dconnexion Zaloguj się

3DConnnexion

3ds Max

Utwórz rewelacyjny model 3D jeszcze szybciej

Wyobraź sobie, że jesteś w stanie wywoływać funkcje Tumble/Track/Dolly jednym płynnym ruchem, bez przechodzenia z myszki na klawiaturę. Za pomocą myszki 3D firmy 3Dconnexion możesz sterować kamerą lub poruszać się po scenach, a jednocześnie zaznaczać, tworzyć i edytować elementy przy użyciu zwykłej myszki lub tabletu!

Użytkownicy programu Autodesk® 3ds Max® mogą teraz korzystać z inteligentnej nawigacji 3D firmy 3Dconnexion zapewniającej najwyższy stopień kontroli twórcom gier, artystom od efektów wizualnych i projektantom grafiki.

Inteligentna nawigacja 3D

Bez względu na to, czy pracujesz nad dużymi modelami, czy też skupiasz się na skomplikowanych szczegółach elementów, myszka 3D automatycznie podąża za twoimi działaniami, stale określając optymalny środek obrotu. Ponadto istnieje możliwość wizualizacji środka obrotu (opcjonalna) w celu uzyskania punktu odniesienia podczas zmieniania położenia modelu. Odbywa się w to naturalny sposób, więc nic nie zakłóca koncentracji.

Narzędzia i funkcje w zasięgu twojej ręki

Przyporządkuj dowolną funkcję lub narzędzie w programie 3ds Max do inteligentnych przycisków funkcyjnych myszki 3D — dzięki temu wyeliminujesz konieczność przenoszenia ręki na klawiaturę oraz korzystania ze zwykłej myszki w celu wybierania pozycji menu.

Wielozadaniowość w wielu oknach

Dzięki myszce 3D zyskasz większą kontrolę nad zadaniami wymagającymi użycia dwóch lub większej liczby okien, takimi jak edycja w widokach ortogonalnych podczas nawigacji i sprawdzania projektu w oknie perspektywy. Możesz łatwo przełączać się między oknami 2D i 3D, dzięki czemu uzyskasz wyjątkową kontrolę nad widokiem 3D podczas zmieniania położenia wierzchołków w oknie edycji 2D za pomocą zwykłej myszki.

Bądź w centrum studia

Uzyskaj dostęp do istotnych ustawień myszki 3D za pomocą podręcznego menu. Przełączaj się łatwo między trybami nawigacji Camera (Kamera) i Scene Movement (Ruch sceny), zmieniaj opcje środka obrotu, a także włączaj funkcję Auto Key Animation i wiele innych funkcji. Możesz na przykład utworzyć animację, wybierając tryb kamery i wywołując funkcję Auto Key Animation za pomocą menu podręcznego. Przenieś scenę i obiekty, a następnie odtwórz animację przez naciśnięcie jednego przycisku!

Dlaczego użytkownicy programu 3ds Max korzystają z myszki 3D firmy 3Dconnexion?

  1. Zwiększenie produktywności o ponad 20%*1: Pracując jedną ręką, można poruszać się po modelu lub wybierać polecenia. Za pomocą myszki 3D można wykonywać obie te czynności na raz, co zaoszczędzić cenny czas.
  2. Większy komfort: Do 50% mniej kliknięć myszką*2 dzięki rozłożeniu obciążenia pracą na obie ręce.
  3. Wydajność projektowania*1: Niezależnie od tego czy pracuje się nad szkicem, czy też skomplikowanym modelem 3D, doskonałe możliwości nawigacyjne zachęcają do bardziej wnikliwej analizy modelu, dzięki której można poprawić jakość efektów wizualnych.


*1 Źródło: The Economic Payback of 3D Mice white paper - lipiec 2008
*2 Źródło: Reducing Physical Discomfort and Pain Among 3D Computer Users - VSI Risk Management and Ergonomics ©2005

“Z mojego doświadczenia wiem, że ludzie przyzwyczajają się do myszki 3D bardzo szybko i wkrótce te urządzenia stają się nieodzowne. Praca oburącz jest dużo szybsza, a workflow jest teraz kluczowym czynnikiem konkurencyjności w przemyśle 3D”.
Dave Davidson
Max3D.org