3Dconnexion Zaloguj się

3DConnnexion

Blender

Przygotuj się na dobrą zabawę z programem Blender — używaj myszki 3D do zmieniania położenia swojego modelu, a jednocześnie korzystaj ze zwykłej myszki lub tabletu do rzeźbienia! Jest to poziom kontroli, który po prostu nie jest możliwy do osiągnięcia w przypadku posługiwania się tradycyjną myszką i klawiaturą.

Obejrzyj film, w którym Nathan Letwory ze studia Lumikuu demonstruje "potencjał związany z wykorzystaniem obu rąk"  podczas pracy nad jednym ze swoich wstępnych modeli.

Podsumowanie funkcji

  •   Płynna i intuicyjna nawigacja o 6 stopniach swobody ruchu
  •   Dostęp do standardowych widoków jednym kliknięciem
  •   Obsługa przycisków funkcyjnych myszki 3D

Dlaczego użytkownicy systemu Blender korzystają z myszki 3D firmy 3Dconnexion?

  1. Zwiększenie produktywności o ponad 20%*1: Pracując jedną ręką, można poruszać się po modelu lub wybierać polecenia. Za pomocą myszki 3D można wykonywać obie te czynności na raz, co zaoszczędzić cenny czas.
  2. Większy komfort: Do 50% mniej kliknięć myszką*2 dzięki rozłożeniu obciążenia pracą na obie ręce.
  3. Wydajność projektowania*1: Niezależnie od tego czy pracuje się nad szkicem, czy też skomplikowanym modelem 3D, doskonałe możliwości nawigacyjne zachęcają do bardziej wnikliwej analizy modelu, dzięki której można poprawić jakość efektów wizualnych.


*1 Źródło: The Economic Payback of 3D Mice white paper - lipiec 2008
*2 Źródło: Reducing Physical Discomfort and Pain Among 3D Computer Users - VSI Risk Management and Ergonomics ©2005

Co to jest Blender?

Blender to darmowy program do tworzenia animacji 3D. Może być stosowany do modelowania, nakładania dwuwymiarowego obrazu na trójwymiarowy obiekt, nakładania tekstur, operacji riggingu i skinningu, animacji, renderingu i innych nieliniowych czynności edycji, a także do tworzenia interaktywnych aplikacji 3D. W połączeniu z myszką 3D firmy 3Dconnexion możliwości programu Blender oferowane społeczności użytkowników na całym świecie są znacznie wzbogacone.