3Dconnexion Zaloguj się

3DConnnexion

CATIA

Przyspiesz pracę w systemie CATIA

Zwiększ wydajność pracy w systemie CATIA V5, korzystając z myszki 3D firmy 3Dconnexion. Przesuwanie, powiększanie i obracanie widoku — możesz robić to wszystko jednym płynnym ruchem, edytując jednocześnie szkic za pomocą myszki.
Wykorzystaj potężne możliwości, które nie są dostępne dla użytkowników posługujących się jedynie zwykłą myszką. Od koncepcji do wdrożenia — możesz przyspieszyć rynkową implementację swoich projektów, a przy okazji umilić sobie pracę. Przekonaj się, dlaczego tysiące użytkowników w przemyśle lotniczym i samochodowym nie wyobraża sobie pracy w systemie CATIA V5 bez myszki 3D.

Począwszy od koncepcji, przez tworzenie szkiców i części, po złożenia i rysunki — zrobisz to wszystko znacznie szybciej w każdym trybie i zdziwisz się, że można było kiedyś pracować bez myszki 3D!

Dlaczego użytkownicy systemu CATIA korzystają z myszki 3D firmy 3Dconnexion?

  1. Zwiększenie produktywności o ponad 20%*1: Pracując jedną ręką, można poruszać się po modelu lub wybierać polecenia. Za pomocą myszki 3D można wykonywać obie te czynności na raz, co zaoszczędzić cenny czas.
  2. Większy komfort: Do 50% mniej kliknięć myszką*2 dzięki rozłożeniu obciążenia pracą na obie ręce.
  3. Wydajność projektowania*1: Niezależnie od tego czy pracuje się nad szkicem, czy też skomplikowanym modelem 3D, doskonałe możliwości nawigacyjne zachęcają do bardziej wnikliwej analizy modelu, dzięki czemu można uniknąć kosztownych błędów w projekcie.

 
*1 Źródło: The Economic Payback of 3D Mice white paper - lipiec 2008
*2 Źródło: Reducing Physical Discomfort and Pain Among 3D Computer Users - VSI Risk Management and Ergonomics ©2005

Łatwiejszy dostęp do funkcji aplikacji

Inteligentne przyciski funkcyjne* zapewniają szybki dostęp do wszystkich funkcji systemu CATIA. Informacje wizualne widoczne są na wyświetlaczu LCD (model SpacePilot Pro) lub na wyświetlaczu cyfrowym, na ekranie monitora (model SpaceMouse Pro); funkcje automatycznie aktualizują się podczas przechodzenia z jednego środowiska aplikacji do drugiego.
Szybkie i łatwe dostosowywanie przycisków funkcyjnych w każdym środowisku, np. w środowiskach modelowania części, tworzenia szkiców, złożeń, szkiców 2D, części blaszanych, rysunków, itd.

Tryb szkicu

Twórz szkic za pomocą standardowej myszki, a jednocześnie korzystaj z myszki 3D, by optymalnie ustawić położenie płaszczyzny roboczej. Kontroluj szkic w wielu położeniach. Wywołuj polecenia, takie jak Normal View (Widok normalny), Hide/Show (Ukryj/Pokaż), Swap Visible Space (Przełącz widoczność przestrzeni) i Exit Workbench (Zamknij szkicownik), korzystając z inteligentnych przycisków funkcyjnych. Włączaj i wyłączaj możliwość obrotu za pomocą przycisku blokady obrotu 3D.

Tryb modelowania części

Oglądaj model pod kilkoma różnymi kątami, korzystając z myszki 3D, a jednocześnie zmieniaj wielkość elementów za pomocą zwykłej myszki. Przeciągaj i kopiuj lub przeciągaj i przenoś elementy, posługując się zwykłą myszką, a jednocześnie zmieniaj położenie części przy użyciu myszki 3D. Wywołuj funkcje, takie jak Shift, Ctrl, Alt, Esc, Fit all In (Dopasuj wszystko), Top/Front/Left/ Right
View (Widok z góry/z przodu/z lewej/z prawej), Chamfer (Faza), Fillet (Zaokrąglenie), Hole (Otwór), korzystając z przycisków modyfikujących funkcje klawiatury i inteligentnych przycisków funkcyjnych.

Tryb złożenia

Tworzenie złożeń przy użyciu myszki 3D jest naprawdę proste — możesz określić położenie całego złożenia podczas jego wstawiania oraz usuwać komponenty. Podczas korzystania z funkcji  Snap (Przyciąganie) w systemie CATIA myszka 3D pomaga znaleźć optymalny kąt widzenia do zaznaczania przylegających lic komponentów.

Tryb rysowania

Zmieniaj położenie arkusza rysunkowego, a jednocześnie twórz i umieszczaj rzuty, wymiary oraz adnotacje. Uzyskaj szybki dostęp do wszystkich funkcji trybu rysowania, takich jak Fit all In (Dopasuj wszystko), New View (Nowy widok), Dimensions (Wymiary), Balloon (Symbol pozycji), Geometrical Tolerance (Tolerancja geometryczna) i wielu innych.

Uwolnij ukryty potencjał

Wywołaj polecenie powiększania widoku w położeniu kursora przez naciśnięcie specjalnego przycisku, a następnie szybko i dokładnie powiększaj i zmniejszaj widok za pomocą gałki nawigacyjnej. Dzięki myszce 3D masz pełną kontrolę nad kierunkiem, prędkością i przyspieszeniem w trybie FLY (oglądanie modelu z lotu ptaka).

„Korzystanie z obu rąk do obsługi kontrolerów ruchu firmy 3Dconnexion pozwala naszym użytkownikom pracować w bardziej komfortowy i efektywny sposób. Zachęcamy każdego do wypróbowania tych produktów i poznania ich licznych zalet”.

John Squire
VP Marketing
Dassault Systèmes