3Dconnexion Zaloguj się

3DConnnexion

Opinie klientów

 

Korzyści płynące z używania produktów 3Dconnexion wykraczają daleko poza wartość samego sprzętu, ale nie musisz wierzyć nam na słowo. Sprawdź, co do powiedzenia mają nasi klienci!

Oprócz tych bardzo osobistych referencji, mamy dla Ciebie historie kilku największych na świecie firm, które używają produktów 3Dconnexion. Kliknij tutaj, żeby je poznać.

Jeśli chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami z pracą z produktami 3Dconnexion, kliknij tutaj.

Select Product

 • Mysz 3D zamiast zwolnienia lekarskiego - zadbałem o zdrowie swoich rąk

  Marcin Malec, Mgr Inż., CyberRyba, Polska

  Urządzenie znacznie przyspiesza projektowanie elementów konstrukcyjnych. Pozwala wygodnie i precyzyjnie modyfikować rozmieszczenie elementów podczas realizacji złożeń. Intuicyjne sterowanie umożliwia przemieszczanie się przestrzeni projektowej w procesie analizy końcowej produktu.

  Najważniejsze - odciąża prawą rękę. Miałem nadwyrężone ścięgna prawej ręki i ból w nadgarstku a w najbliższej perspektywie finalizacje dużego projektu wiec o zwolnieniu lekarskim lub odstąpieniu od projektowania nie było mowy. Fakt ten zmobilizował mnie do działania i zakupu urządzenia 3Dconnexion. Po 3 dniach pracy z myszką i manipulatorem ręka przestała boleć.

  Polecam produkt dla wszyskich inżynierów realizujących pracę projektowe w wymiarze kilku godzin dzienne.

  Produkty: SpaceMouse Pro Wireless

  Oprogramowanie: SOLIDWORKS

 • Czy można pracować jeszcze szybciej?

  Łukasz Jęcek, Engineer, Master-sport, Poland

  Te urządzenia naprawdę znacznie przyspieszają pracę nad modelami 3D. Myślę, że o co najmniej 45%.


  Produkty: SpaceMouse Pro

  Oprogramowanie: SOLIDWORKS

 • Całe szczęście, że taki sprzęt w ogóle istnieje.

  Jan Kvapil, design engineer, Lux spol. s r.o., Czech Republic

  Co najbardziej sobie cenię w produktach 3Dconnexion? To, że w ogóle istnieją! Poza tym ich funkcjonalność, jakość projektu, wybrane materiały, niebieskie podświetlenie.


  Produkty: SpaceMouse Pro

  Oprogramowanie: SOLIDWORKS

 • SpaceMouse - idealne narzędzie dla projektantów!

  Artur Hampel, architect / owner, arturhampel DESIGN Poland

  Właściwie to nie wyobrażam już sobie modelowania 3D bez mojej SpaceMouse. Oczywiście, największym atutem urządzenia jest jego intuicyjność. Nie zastanawiam się nad tym, jak mam obrócić model, jeśli chcę obrócić w prawo - kręcę gałką manipulatora w prawo. Dodatkowymi zaletami urządzeń 3Dconnexion (przynajmniej tych, z którymi pracuję) są ich idealne wyważenie, ergonomia oraz jakość wykonania, a w przypadku SpaceMouse Wireless brak kabla (jak sama nazwa wskazuje) - idealna do mobilnej pracy z przenośną stacją roboczą.

  W zasadzie od samego początku szukałem urządzenia, które eliminowałoby skomplikowane kombinacje skrótów klawiszy oraz ruchów konwencjonalnej myszki przy manipulowaniu modelem 3D. Jak tylko się pojawiła się możliwość, stałem się posiadaczem SpaceMouseNavigator'a, a następnie SpaceMouse Wireless.


  Produckty: SpaceMouse Wireless, SpaceNavigator

  Oprogramowanie: Revit

 • Już dawno zapomniałem o obawach przed używaniem obu dłoni

  Matthew Hunt, inżynier projektowania mechanicznego, De La Rue, Wielka Brytania

  Używam myszki SpaceMouse od połowy lat 90. i nie wyobrażam sobie pracy bez niej. Gdy mam projektować na komputerze bez myszki SpaceMouse, czuję się jakbym stracił władanie w lewej ręce!


  Produkty: SpaceNavigator

  Oprogramowanie: Solid Edge

 • Trudno wyobrazić sobie lepszy sprzęt

  Marek Stępień, konstruktor w firmie Rolls-Royce Poland

  Podobają mi się intuicyjne funkcje obsługi. To najlepszy sprzęt w przypadku systemu NX, dzięki któremu proces projektowania jest szybszy i bardziej wydajny. Ponadto umożliwia efektowną prezentację mojej pracy dzięki możliwości płynnego ustawienia pozycji modelu.

  Produkty: SpaceMouse Pro
  Oprogramowanie: NX

 • Dziękuję!

  Troy Nielsen, Barnett Structures, Stany Zjednoczone

  Używam myszki CadMouse w połączeniu ze SpacePilot Pro od niespełna tygodnia i od razu zwróciłem uwagę na jej precyzyjność oraz ergonomiczny kształt. Myszki SpacePilot Pro używam już od 2 lat i jestem z niej bardzo zadowolony. Dzięki połączeniu z CadMouse tworzenie rysunków znowu sprawia mi przyjemność. Dziękuję jeszcze raz za to, że projektując rozwiązania pamiętacie o potrzebach projektantów.  Problem tworzenia rysunków w programach CAD przy użyciu niezadowalającego sprzętu został wreszcie rozwiązany. REWELACYJNE ROZWIĄZANIE — GRATULACJE DLA FIRMY 3DCONNEXION.


  Produkty: SpacePilot Pro, CadMouse

  Oprogramowanie: Microstation

 • To narzędzie, które ułatwi pracę tobie i twojej firmie

  Jon Eriksen, inżynier projektant, UNGER FABRIKKER AS, Norwegia

  Używam myszki 3Dconnexion 3D od ponad 6 lat i można powiedzieć, że wręcz uzależniłem się od jej funkcjonalności. Mogę korzystać z mojego oprogramowania bez niej, ale dzięki niej jest to znacznie łatwiejsze – dlatego zawsze z niej korzystam, gdy tworzę projekty. Dużą zaletą myszy 3Dconnexion jest ich dostępność w różnych wersjach — w normalnym rozmiarze do pracy na komputerze stacjonarnym, mniejszych do zastosowania w podróży oraz modeli bezprzewodowych. Mam je wszystkie, gdyż prezentuję moje projekty podczas różnych spotkań i w różnych miejscach. Mniejsza myszka sprawdza się podczas prezentacji modelu, ale jeśli muszę projektować przez 8 godzin, to wolę wersję przeznaczoną na komputer stacjonarny (SpacePilot Pro), ponieważ ma o wiele więcej funkcji dostępnych za pomocą kliknięcia odpowiednich przycisków. Moja wydajność spadłaby, gdybym miał tworzyć projekty bez niej. Kolejnym hitem jest myszka CadMouse. To wysokiej jakości myszka, do której musiałem się przyzwyczajać przez kilka dni, ale teraz jestem nią zachwycony. Cechuje ją ta sama wydajność, co pozostałe produkty firmy 3Dconnexion.

  Jedyna wada to fakt, że na lotniskach pracownicy ochrony zawsze pytają mnie, co to jest, ponieważ nie znają tego typu produktów. Dlatego nie chowam już jej do torby, tylko od razu kładę na komputerze, aby uniknąć opóźnień podczas kontroli bezpieczeństwa.

  Na początku myślałem, że jest dość droga. Dzięki niej projektuję jednak szybciej, więc w efekcie oszczędzam czas i pieniądze. Czas bywa ważniejszy niż koszty, gdy trzeba oddać projekt w krótkim terminie. To narzędzie pomaga więc tobie i twojej firmie.

  Produkty: CadMouse, SpacePilot Pro, SpaceMouse Pro Wireless, SpaceNavigator for Notebooks
  Oprogramowanie: Inventor

 • Nie byłem pewien, czy ta inwestycja się zwróci. Okazało się, że się zwróciła, i to z dużą nadwyżką

  Iain Finlay, projektant przemysłowy, nsquared (digitable.co), Wielka Brytania

  Najbardziej podoba mi się możliwość pracy obiema dłońmi naraz! To jest nie tylko szybsze i łatwiejsze, ale i zdrowsze. Nie wyobrażam sobie pracy w inny sposób.

  Produkty: SpacePilot Pro
  Oprogramowanie: SOLIDWORKS

 • SpaceMouse Pro zapewnia wartościową wszechstronność

  Fernando Macias, administrator ds. zarządzania danymi produktu i zarządzania cyklem życia produktu, WINDCHILL SYSTEM, IMEM Lifts, Hiszpania

  Moim zdaniem mysz 3Dconnexion SpaceMouse Pro jest niezwykle praktycznym i niezbędnym narzędziem w pracy w systemach CAD.

  Poświęcamy 80% czasu pracy na projektowanie za pomocą rozwiązania PTC CREO, a korzystanie z przyjaznej użytkownikowi myszy SpaceMouse Pro pomaga nam pracować szybciej. Dzięki czujnikowi wykorzystującemu 6 stopni swobody ruchu myszka SpaceMouse Pro umożliwia szybsze i łatwiejsze przesuwanie obiektów na ekranie. Dodatkowe funkcje wstępnego wyboru widoków oraz kontrola rotacji są również niezwykle przydatne. Inną ważną funkcjonalnością jest proste tworzenie makr, dzięki czemu możemy w pełni wykorzystać każdy tryb (rysunek, część, zespół etc.) i oczywiście oszczędzamy czas, ponieważ nie musimy przesuwać dłoni na standardową klawiaturę.

  Mysz SpaceMouse Pro może być wykorzystywana nie tylko podczas pracy z programem CAD, otwiera również nowe możliwości w programach Excel, Word, PowerPoint i innych.

  Produkty: SpaceMouse Pro

  Oprogramowanie: PTC Creo

 • Musisz spróbować!

  Scott Moyse, edytor, Design & Motion, Nowa Zelandia

  Czy kupiłbym tę myszkę? Tak, ale na zakup nowoczesnej myszki zdecydowałbym się dopiero, gdybym naprawdę jej potrzebował. Dlaczego więc wybrałbym ją teraz? Z tego samego powodu, dla którego kupiłem moją myszkę SpaceNavigator. Było to wtedy bardzo dobrze zaprojektowane urządzenie, przeznaczone specjalnie dla użytkowników programów CAD. Bez problemu wydałem na nią 99 USD, tak jak teraz chętnie kupiłbym CadMouse.

  Produkty: CadMouse

  Oprogramowanie: SOLIDWORKS, Inventor


  Przeczytaj tutaj całą recenzję.

 • Ból nareszcie minął

  Dennis Harjamaa, projektant jachtów, ARTNAUTICA Yacht design Ltd, Nowa Zelandia

  Bardzo lubię intuicyjną obsługę podczas tworzenia modeli. Dzięki myszce SpaceMouse mogę się skoncentrować na tworzeniu modelu, a nie na przemieszczaniu obiektów na ekranie. Moja produktywność znacznie wzrosła, odkąd zacząłem jej używać. Ponadto tworzy zgrany duet z tabletem i pisakiem cyfrowym firmy Wacom. Nadgarstek nie boli mnie już tak, jak kiedyś.


  Produkty: SpaceMouse Wireless

  Oprogramowanie: Rhino

 • To jak telepatia

  Andrew Miller, inżynier, Sikorsky, Stany Zjednoczone

  Bardzo podoba mi się możliwość przytrzymania obiektu na ekranie, przesuwania go, obracania i przybliżania oraz oddalania z niezwykłą precyzją i subtelnością — to prawie jak telepatia. Zanim zacząłem używać myszki SpaceMouse Pro, obawiałem się, czy będzie można ją  odpowiednio skonfigurować w mojej aplikacji. Na szczęście ta obawa zniknęła niemal natychmiast po podłączeniu myszki!


  Produkty: SpaceMouse Pro

  Oprogramowanie: CATIA

 • Było to tak proste, jak myślenie

  Paul Munford, menedżer CAD, Cadsetterout.com, Wielka Brytania

  Moja myszka 3D firmy 3Dconnexion SpaceNavigator sprawia, że poruszanie się w modelach 3D w programie Inventor, jest tak proste jak myślenie. Po raz pierwszy używałem myszki 3Dconnexion 3D podczas szkolenia organizowanego przez Autodesk University. Początkowo czułem się trochę nieswojo, ale już po godzinie praca stała się komfortowa. Poleciłbym myszkę 3Dconnexion 3D wszystkim użytkownikom programów 3D CAD. Zaczniesz się zastanawiać, jak praca bez niej była w ogóle możliwa!


  Produkty: SpaceNavigator
  Oprogramowanie: Inventor

 • Royal Huisman opowiada o swoim doświadczeniu związanym z korzystaniem z myszki 3Dconnexion 3D

  Lambertus Oosterveen, CAD Manager w firmie Royal Huisman, Holandia

  Praca w środowisku trójwymiarowym przy użyciu myszy działającej w dwóch wymiarach ogranicza możliwości. Korzystanie z myszy 3D znacznie ułatwia pozycjonowanie modeli lub widoków, zwiększając tym samym wydajność i oszczędzając setki kliknięć dziennie. Z myszą 3D w jednej ręce i standardową myszą w drugiej można połączyć ruchy, przesunięcia i kliknięcia. Dlatego mysz 3D jest dla inżyniera niezbędnym narzędziem, a nie tylko gadżetem.

  Produkty: SpaceMouse Pro, SpaceMouse Wireless, SpaceNavigator

  Oprogramowanie: Rhino, AutoCAD, Inventor, Navisworks, SSI ShipConstructor


  Przeczytaj tutaj całą historię.

 • Po prostu UWIELBIAM moją myszkę 3D!

  Jonathan Landeros, inżynier, Can Lines Engineering, Stany Zjednoczone

  Dzięki niej nawigacja jest bardziej płynna i łatwiejsza. Ponadto bardzo podoba mi się fakt, że nawigacja jest spójna w różnych programach z wbudowanymi narzędziami do nawigacji.


  Produkty: SpacePilot Pro, SpaceMouse Pro, SpaceMouse Wireless

  Oprogramowanie: Inventor

 • Możliwość zaprogramowania przycisków myszy SpacePilot Pro pozwala zaoszczędzić czas i ograniczyć liczbę ruchów dłonią

  Chip Ford, właściciel firmy Ford and Associates, Stany Zjednoczone

  Bardzo podoba mi się możliwość płynnego przesuwania obiektów. Możliwość zaprogramowania przycisków myszy SpacePilot Pro pozwala, moim zdaniem, zaoszczędzić czas i ograniczyć liczbę ruchów dłonią. Używam bezprzewodowej myszy SpaceMouse, gdy nie pracuję przy biurku oraz w podróży.


  Produkty: SpacePilot Pro, SpaceMouse Wireless

  Oprogramowanie: SketchUp

 • Pieniądze wydane na dobrą myszkę to opłacalna inwestycja.

  Lars Christensen, menedżer odpowiedzialny za kwestie techniczne związane z marketingiem rozwiązań CAM, Autodesk, Stany Zjednoczone

  Czy mysz 3Dconnexion CadMouse jest warta swojej ceny? Sądzę, że tak. Jest bardzo wygodna w obsłudze i świetnie zaprojektowana. Ponadto została wyposażona w kilka funkcji, które odróżniają ją od standardowej myszki, np. dedykowany przycisk środkowy do przesuwania i obracania.


  Produkty: CadMouse

  Oprogramowanie: Inventor, Inventor HSM


  Przeczytaj tutaj całą recenzję.

 • Jeśli często musisz przemieszczać się pomiędzy obiektami

  Graeme Kern, inżynier ds. integracji, Ignition Networks

  Te myszki pozwalają zaoszczędzić naprawdę dużo czasu. Nawigacja w ramach jakiegokolwiek modelu w programie SOLIDWORKS, schematu lub obwodu drukowanego w rozwiązaniu Altium jest niezwykle intuicyjna. Nie trzeba już powiększać i pomniejszać widoku za pomocą kółka myszy. To świetne rozwiązanie do poruszania się po większych schematach. Ze względu na zintegrowaną w programie Altium funkcję 3D użycie tej samej myszki także w programie SOLIDWORKS wydaje się rozsądną opcją.


  Produkty: SpaceMouse Pro Wireless

  Oprogramowanie: SOLIDWORKS

 • Zmień bieg na wyższy

  Peter Blake, właściciel firmy PB Industrial Design, Australia

  Mysz SpaceNavigator przeznaczona do notebooków to jakby przedłużenie mojej lewej dłoni. Znacznie przyspiesza tworzenie danych 3D CAD. Często muszę prezentować złożone układy 3D i projekty maszyn klientom. To fantastyczne uczucie widzieć ich zachwyt. Jeśli używasz jakiekolwiek produktu 3D CAD bez myszy 3D, oznacza to, że nadal jedziesz na pierwszym biegu. Przyspiesz produkcję i ułatw sobie pracę za pomocą myszki 3D.


  Produkty: SpaceNavigator for Notebooks

  Oprogramowanie: Solid Edge

 • Świetnie zaprojektowane urządzenie, dzięki któremu można sporo zaoszczędzić!

  Coleman Knabe, student inżynierii mechanicznej i robotyki na Virginia Tech, Stany Zjednoczone

  W szczególności doceniam wzrost produktywności. Teraz mogę obracać/powiększać/przesuwać elementy, używając jednocześnie standardowej myszki do szkiców i tworzenia brył poprzez wyciąganie. Przypisane często używanych funkcji CAD do dwóch przycisków jeszcze bardziej zwiększa produktywność. Wszyscy inżynierowie mechaniki na uniwersytecie Virginia Tech używają produktów firmy 3Dconnexion.


  Produkty: SpaceNavigator for Notebooks

  Oprogramowanie: NX

 • Po prostu spróbuj

  Jeff Holliday, projektant produktu, Woodstream Corp, Stany Zjednoczone

  Początkowo niepokoiła mnie konieczność użycia obu dłoni i kwestia ich koordynacji. Po kilku dniach przyzwyczaiłem się jednak i teraz nie wyobrażam sobie powrotu do pracy tylko jedną ręką! Podoba mi się swoboda nawigacji pomiędzy poleceniami, funkcjami i widokami, a także bardziej płynny proces pracy. Każdy, kto jest otwarty na nowości, powinien sprawdzić te produkty.


  Produkty: SpaceNavigator, SpaceMouse Pro, CadMouse

  Oprogramowanie: SOLIDWORKS