3Dconnexion Zaloguj się

3DConnnexion

15.02.2018 16:20 Age: 2 yrs

Klasyka w nowym wydaniu: nowa mysz 3D firmy 3Dconnexion

SpaceMouse Compact zapewnia intuicyjna nawigację 3D i wygodny sposób przeglądania projektów 3D.

 

15 luty 2018firma 3Dconnexion, dostawca wysoce zaawansowanych urządzeń dla profesjonalistów CAD, przedstawia SpaceMouse Compact. Nowy model myszy 3D, o klasycznym, kompaktowym kształcie, zapewnia intuicyjną, precyzyjną i wygodną nawigację w środowiskach 3D.

Główne właściwości SpaceMouse Compact to opatentowany przez 3Dconnexion czujnik z technologią sześciu stopni swobody ruchu (6DoF) i dwa dowolnie programowalne klawisze. Czujnik pozwala precyzyjnie nawigować modelami i widokami 3D w wszystkich głównych aplikacjach CAD. Wystarczy pociągnąć, popchnąć, przechylić i przekrecić drążek kontrolera, by intuicyjnie przesuwać, przybliżać i obracać modelami 3D. W tym samym czasie użytkownik może w prosty sposób wybierać funkcje, tworzyć i edytować projekt dzięki standardowej myszy w drugiej ręce.

Dwa ergonomiczne i wygodnie rozmieszczone przyciski na SpaceMouse Compact otwierają menu radialne specyficzne dla aktywnej aplikacji. Menu radialne zapewnia bezpośredni dostęp aż do ośmiu ulubionych komend aplikacji i środowiska, co w znaczny sposób ułatwia i przyspiesza pracę. Komendy mogą być aktywowane przez prosty gest myszą: bezpośrednie kliknięcie w polecenie lub przesunięcie nad nim kursorem myszy. Do pełnej konfiguracji klawiszy potrzebny jest sterownik 3DxWare 10. Dzięki niemu użytkownik może w prosty sposób tworzyć własne menu radialne lub wybrać ustawienia wstępne. Oprogramowanie posiada bardzo intuicyjny interfejs użytkownika i może być konfigurowane indywidualnie dla wszystkich aktualnych produktów 3Dconnexion.

Dodatkowo, dzięki swojemu klasycznemu, kompaktowemu kształtowi, SpaceMouse Compact będzie idealnie pasował na każde biurko. Duża, stalowa podstawa zapewnia stabilność urządzenia, co z kolei gwarantuje precyzyjną nawigację 3D.

“SpaceMouse Compact zapewnia intuicyjna, wygodną i precyzyjną nawigację 3D w środowiskach CAD – ten sposób pracy nie jest możliwy przy korzystaniu tylko ze standardowej myszki i klawiatury,” mówi Robert Stadie, Product Manager w 3Dconnexion. „To idealne narzędzie dla inżynierów, architektów i projektantów.”

Dostępność i ceny
SpaceMouse Compact jest dostępny na rynku od 15 lutego 2018r, w cenie katalogowej 129€. Wspiera systemy operacyjne Microsoft Windows, od wersij 7 oraz Mac OS od wersji 10.10. Więcej informacji oraz dostęp do sklepu internetowej 3Dconnexion na stronie www.3dconnexion.pl.

O 3Dconnexion
Firma 3Dconnexion produkuje zaawansowane, ergonomiczne urządzenia komputerowe i inteligentne,  łatwe w obłudze oprogramowanie, które sprawiają, że praca w CAD jest szybko, wygodnia i przyjemna. Od myszy 3D z serii SpaceMouse po mysz CadMouse, produkty 3Dconnexion zapewniają profesjonalistom CAD lepszy sposób zrozumienia i interakcji ze światem cyfrowym. Główne biura firmy 3Dconnexion znajdują się w Monachium i w Bostonie, biura lokalne rozsiane są po całym świecie.

Kontakt dla prasy:
3Dconnexion
Dominika Bugajska-Skwara
Klecińska 125, 54-413 Wrocław PL
Tel: +48 71 343 5798
email: dominika_bugajska-skwara(at)3dconnexion.com