Please view in portrait mode.

Poprawa wydajności i ergonomii pracy stacji roboczych CAD

Mysz 3D zmniejsza obciążenie nadgarstka


Standardowa mysz komputerowa jest ważną częścią każdej stacji roboczej CAD. Jest lekka, kompaktowa i łatwa w obsłudze. Ma jednak jedną zasadniczą z ergonomicznego punktu widzenia wadę: musi być cały czas obsługiwana tą samą ręką. Gdy mysz jest intensywnie wykorzystywana z powtarzającymi się wzorcami ruchu, może to spowodować ból, napięcie i upośledzenie czynnościowe, znane również jako RSI (od ang. repetitive strain injury, powtarzające się uszkodzenia mięśni).

Używanie myszy 3D może zapobiec tym objawom, jednocześnie sprawiając, że praca z programem CAD będzie znacznie zdrowsza i bardziej efektywna. Zostało to udowodnione na podstawie eksperymentu przeprowadzonego przez Instytut Fraunhofera dla Inżynierii Przemysłowej (IAO). Cały raport z badań jest do pobrania bezpłatnie z naszej strony internetowej.

Obejrzyj film (1:40)

O 28,6% mniej ruchów ręką na godzinę

Bez myszy 3D

Klikanie

1872

Przewijanie

Z myszą 3D

Klikanie

1336

Przewijanie

500
1000
1500
2000

Niebezpieczny poziom ilości ruchów ręką

Podczas korzystania ze standardowej myszy komputerowej do klikania i przewijania kółkiem używany jest cały czas ten sam palec. Mysz 3D przejmuje zadania, które wcześniej wykonywała dominująca ręka, więc napięcie jest rozłożone na obie ręce, a nie skupione tylko na jednej. Ilość ruchów palców zmniejsza się o 28,6%.
Napięcie mięśni rąk spada z niebezpiecznego poziomu ponad 1800 ruchów na godzinę do akceptowalnego poziomu 1336 ruchów na godzinę.

Ergonomiczna i zdrowa postawa siędząca

Praca dwiema rękami - z myszą 3D w lewej ręce i tradycyjną myszą w prawej dłoni - pomaga utrzymać postawę wyprostowaną podczas siedzenia. Obie ręce leżą na biurku równolegle do siebie. Ergonomicznie wyprofilowany kształt myszy 3D zapewnia również, że nadgarstek pozostaje prosty. Po krótkim okresie przyzwyczajania się do tego sposobu pracy, będzie można czerpać duże korzyści z komfortowej i wolnej od skurczów pozycji ręki. Zapobiega to także nadmiernemu wykręcaniu ręki lub ramienia.

Do 28% wyższa produktywność

Nadmierne obciążenie jednej strony ciała jest symptomem odczuwanym przez wielu użytkowników CAD, którzy, wykonując powtarzające się ruchy, kładą nacisk na mięśnie rąk i ramion tylko z jednej strony. Korzystanie z myszy 3D znacznie zmniejsza potrzebę przełączania między myszą a klawiaturą. Dowolnie konfigurowalne skróty i funkcje klawiatury odciążają dłoń i ramię, zwiększając jednocześnie wydajność nawet o 28%*. Ergonomiczny kształt przycisków sprawia, że mysz jest intuicyjna w użyciu, przy minimalnym obciążeniu palców.

*W badaniu laboratoryjnym ilość czasu potrzebnego do wykonania zadania losowego została zmniejszona o 28% (z 96 minut do 68 minut na zadanie) dzięki korzystaniu z myszy 3D.

Intuicyjny i przyjazny dla użytkownika

Nawigacja 3D za pomocą SpaceMouse Enterprise jest wyjątkowym doświadczeniem, ponieważ umożliwia szczególnie intuicyjny i przyjazny dla użytkownika styl pracy w profesjonalnych środowiskach. Zostało to potwierdzone w raporcie Instytutu Fraunhofera: wartość SUS* dla myszy 3D wyniosła 86,3, podczas gdy praca z tradycyjną myszą i klawiaturą oferuje jedynie zadowalający stopień przyjazności dla użytkownika (wartość SUS: 62,3).

> Więcej o SpaceMouse Enterprise

*Skala użyteczności systemu (SUS) to "szybka i brudna" metoda pomiaru użyteczności aplikacji. Skala SUS wynosi od 0 do 100. Rozwiązania z wynikiem 68 i wyższym mają co najmniej dobrą użyteczność.

Najlepsze rozwiązanie dla ergonomicznej stacji roboczej CAD

Zestaw SpaceMouse© Enterprise Kit oferuje profesjonalnym inżynierom narzędzia, których potrzebują do ergonomicznego i wydajnego sposobu pracy dwuręcznej.

Więcej informacji

Najlepsze rozwiązanie dla ergonomicznej stacji roboczej CAD

Zestaw SpaceMouse© Enterprise Kit oferuje profesjonalnym inżynierom narzędzia, których potrzebują do ergonomicznego i wydajnego sposobu pracy dwuręcznej.

Więcej informacji

Ściągnij darmowy raport

Możesz bezpłatnie pobrać raport z badania przeprowadzone przez Instytut Fraunhofera dla Inżynierii Przemysłowej (IAO).

Ściągnij raport

Zadbaj o aktualność oprogramowania myszy SpaceMouse

Aby uzyskać najlepszą wydajność i mieć dostęp do najnowszych funkcji, zainstaluj najnowsze sterowniki.

Pobierz sterownik