3Dconnexion Zaloguj się

3DConnnexion

Mysz CadMouse firmy 3Dconnexion w świecie tatuaży

Mariusz Kania, właściciel studia tatuażu Wroclove Inkvaders, od dziecka wykazywał niezwykły talent i pasję związaną z rysowaniem, zawsze starał się znaleźć czas na rozwijanie swej sztuki. Teraz, po kilkunastu latach nauki i zdobywaniu doświadczenia prowadzi własne studio w centrum Wrocławia, w którym, przy użyciu programu Photoshop i myszy CadMouse, powstają niesamowite grafiki i wzory tatuaży.

Przez długi czas Mariusz rozwijał swój talent w studiach w Irlandii, Hiszpanii i na Wyspach Kanaryjskich. Kilka lat temu otworzył własne studio tatuażu – Wroclove Inkvaders – w którym już teraz na najbliższy termin sesji trzeba czekać nawet kilka miesięcy.

„Zauważyliśmy zmianę podejścia do samego tatuowania. Teraz nie jest ono kojarzone już tylko z pewną subkulturą, lecz traktowane jako rodzaj prawdziwej sztuki i forma ozdabiania ciała”, mówi Mariusz. „Coraz więcej ludzi, w różnym wieku i wykonujących różne zawody decyduje się na tatuaż. Same wzory są również coraz wieksze, ciekawsze, bardziej kolorowe i umieszczane w widocznych miejscach”.

Wraz ze tą zmianą widać również rozwój w całej branży tatuażu. Powstaje wiele artykułów, narzędzi, rozwiązań i aplikacji dedykowanych tej właśnie sztuce, a i wymagania samych artystów, jak i klientów rosną. Studia tatuażu inwestują w specjalistyczne komputery, tablety, tablety graficzne i zaawansowane peryferia. „Jasne, wielu z nas ciągle ceni sobie pracę ze zwykłą kartką i ołówkiem. Ale prawda jest taka, że bez mocnego komputera, drukarki i porządnego programu graficznego daleko byśmy nie zaszli”, komentuje Mariusz. „Na swoim komputerze mam Photoshop CC2014, na którym bardzo dobrze mi się pracuje. Od dłuższego czasu usiłowałem znaleźć naprawdę dobrą myszkę, co wbrew pozorom okazało się niemałym problemem. Dlatego jak tylko położyłem rękę na CadMouse’ie, wiedziałem, że to urządzenie dla mnie!”

Poznaj całą historię.