3Dconnexion Zaloguj się

3DConnnexion

Škoda Auto wprowadza innowacje w projektowaniu dzięki myszkom 3D firmy 3Dconnexion

Od kiedy Volkswagen objął udziały w Škoda Auto, pozycja firmy urosła do silnej, przynoszącej wymierny międzynarodowy sukces i zdobywającej liczne nagrody w projektowaniu. Myszki 3D firmy 3Dconnexion używane są na wszystkich etapach procesu rozwoju samochodów i postrzegane są jako wartościowy komponent pakietu narzędziowego firmy.

Tylko kilku przedstawicieli przemysłu motoryzacyjnego może pochwalić się nieprzerwaną historią produkcji silników samochodowych, trwającą ponad 100 lat. Dla czeskiego wytwórcy aut, Škoda Auto, podróż rozpoczęła się w 1895 roku, kiedy to mechanik Václav Laurin i sprzedawca książek Václav Klement zaczęli projektować i produkować rowery. W roku 1899 Laurin i Klement wystartowali z produkcją motocykli, a w 1905 weszli w produkcję samochodów. Przez wszystkie te lata Škoda Auto stała się największym przedstawicielem branży motoryzacyjnej w Czechach, odnosząc jednak niewielkie sukcesy poza macierzystym rynkiem. W 1989 roku firma zaczęła szukać silnego partnera, którego doświadczenie i inwestycja pomogłaby jej bardziej efektywnie konkurować na poziomie międzynarodowym.

W 1991 roku Škoda Auto dołączyła do VW, Audi i Seat’a jako część grupy Volkswagen. Od tego momentu Škoda Auto stała się dynamiczną i świetnie prosperującą firmą międzynarodową, z silnym programem produkcyjnym, sprzedającą do ponad 100 krajów. 90% produkowanych samochodów jest wysyłana na eksport, udział Škoda Auto w całkowitym eksporcie Czech to aktualnie 7,5%, co czyni firmę ważną integralną częścią tamtejszej gospodarki.

Poznaj całą historię.