3Dconnexion Zaloguj się

3DConnnexion

Stworzone przy pomocy manipulatora 3Dconnexion projekty firmy MotoCzysz jako pierwsze meldują się na linii mety

Dla inżyniera sportów motorowych, Nicka Schoepsa i jego zespołu z firmy MotoCzysz manipulatory SpaceNavigator oraz SpaceMouse Pro firmy 3Dconnexion są kluczowymi narzędziami w tworzeniu projektów najszybszych motocykli świata.

Na sukces motocyklisty wyścigowego składają się koncentracja, precyzja oraz determinacja, czyli dokładnie te same elementy, które pozwalają inżynierowi projektować elementy motocyklów sportowych o wysokich osiągach.

Nick Schoeps, czołowy inżynier branży sportów motorowych pracujący w firmie MotoCzysz oraz jego zespół podczas projektowania najszybszych na świecie motocykli elektrycznych używają manipulatorów 3D firmy 3Dconnexion oraz oprogramowania SolidWorks. Taka bezkonkurencyjna kombinacja pomaga firmie projektować motocykle, które już od 3 lat (2010 – 2012) wygrywają zawody Isle of Man TT Zero.

Schoeps po raz pierwszy zetknął się z manipulatorami 3D firmy 3Dconnexion, gdy wraz ze swoim zespołem z Uniwersytetu z Michigan pracował nad projektem
samochodu zasilanego energią słoneczną. To doświadczenie zaowocowało zatrudnieniem w firmie MotoCzysz, gdzie, jak się ku jego radości okazało, podstawowym narzędziem pracy nowych kolegów jest manipulator 3D SpaceNavigator. Jak twierdzi Schoeps, bez niego nie dałoby się obejść podczas intensywnych prac w systemach CAD, szczególnie w okresach wzmożonego ruchu w branży. Jak mówi Schoeps: „Wspaniale było zobaczyć, że w tym nowym dla mnie miejscu jest już mój dobry znajomy - manipulator 3D. Zresztą, gdyby nawet go nie było i tak musiałbym go sobie kupić – świadczy to o tym, jak wielki wpływ na naszą pracę ma to rozwiązanie.”

Poznaj całą historię.