3Dconnexion Zaloguj się

3DConnnexion

Roboty zespołu Michigan Autonomous Aerial Vehicle podrywają się do lotu dzięki zastosowaniu myszy 3D firmy 3Dconnexion

Lider zespołu Danny Ellis korzysta z myszy 3D i nawigacji o sześciu stopniach swobody do projektowania robotów i sterowania ich lotem.

Kiedy Danny Ellis po raz pierwszy poznał technologię CAD w liceum w ramach kursu dotyczącego oprogramowania Autodesk Inventor, nie spodziewał się, że pewnego dnia będzie projektować i pilotować latające roboty. W późniejszym okresie Ellis studiował inżynierię na Uniwersytecie w Michigan, gdzie poznał zaawansowane możliwości systemu CATIA, a także po raz pierwszy odkrył mysz 3D firmy 3Dconnexion.

„W okresie między pierwszym i drugim rokiem studiów denerwowało mnie to, jak trudno było obracać model w systemie CATIA przy użyciu tradycyjnej myszy“, powiedział Ellis. „Pomyślałem, że kupię trackballa i zaprogramuję go tak, że kiedy będę nim obracać, obracany będzie dany element na ekranie. Sprawdziłem w Google, czy ktoś nie wpadł na ten pomysł wcześniej. Właśnie wtedy natknąłem się na mysz 3Dconnexion — to było dokładnie to, czego szukałem. Natychmiast zamówiłem mysz SpaceNavigator i od tego czasu korzystam z niej stale“.

Pod koniec studiów w 2009 roku Ellis rozpoczął prace nad latającym robotem, który mógłby wystartować w zawodach na uniwersytecie. Pięć dni później założył zespół o nazwie Michigan Autonomous Aerial Vehicles (MAAV) składający się z 15 członków — od studentów pierwszego roku po doktorantów studiujących technikę lotniczą, informatykę oraz mechanikę. W ciągu tygodnia zespół rozpoczął swój pierwszy projekt czterowirnikowego robota latającego do startu w zawodach International Aerial Robotics Competition (IARC). Pod koniec pierwszego roku prac zespołowi MAAV udało się stworzyć dwa ręcznie sterowane czterowirnikowe pojazdy latające.

Poznaj całą historię.