3Dconnexion Zaloguj się

3DConnnexion

Sukces w branży logistyki wewnętrznej z firmą Jungheinrich!

Firma Jungheinrich z siedzibą w Hamburgu dostarcza produkty i usługi z zakresu logistyki wewnętrznej od 1953 roku. Na początku firma zatrudniała niespełna dziesięciu pracowników, a obecnie pracuję w niej około 10 000 osób na całym świecie. Jest ona trzecim co do wielkości globalnym dostawcą rozwiązań w zakresie logistyki wewnętrznej. Z pewnością jest to niemałe osiągnięcie! Firma Jungheinrich zdecydowała się na wdrożenie technologii 3D do rozwoju produktów na bardzo wczesnym etapie. Obejmuje to także korzystanie z myszy 3D — do projektowania stosowane są myszy SpacePilot Pro firmy 3Dconnexion.

Firma Jungheinrich oferuje niestandardowe, uniwersalne rozwiązania w zakresie stertowania, transportu, magazynowania i sortowania. Od wózków widłowych, poprzez systemy składowania, po kompletne systemy logistyczne — klienci mają do wyboru pełną gamę rozwiązań. Czasy się jednak zmieniają, więc od samego początku firma Jungheinrich zwracała szczególną uwagę na coraz bardziej wymagające i zmienne potrzeby klientów. W rezultacie rozwój produktów stał się kluczowym elementem sukcesu firmy.

Dużym krokiem w tym zakresie było wprowadzenie technologii 3D do projektowania. Firma Jungheinrich na bardzo wczesnym etapie zorientowała się, jakie korzyści może przynieść ta technologia w obszarze rozwoju produktów i wprowadziła swój pierwszy system 3D, CADDS firmy Computervision, w 1994 roku. W tym samym czasie firma nabyła myszy 3D SpaceBalls, aby móc w pełni wykorzystać funkcjonalność oprogramowania CAD.

Poznaj całą historię.