3Dconnexion Zaloguj się

3DConnnexion

Farmer Plastics and Machining

Mysz 3D SpaceExplorer zwiększa wydajność miniaturowych motocykli dla Farmer Plastics & Machining.

Twórca najlepszego motocykla czterosuwowego w skali 1:5 wykorzystuje myszy 3D firmy 3Dconnexion dla większego komfortu i kontroli projektu w SolidWorks.

Firma Farmer Plastics & Machining, Inc. (FPM) oferuje projektowanie koncepcyjne, projektowanie produktów, prototypowanie, obróbkę skrawaniem i krótkoterminowe usługi produkcyjne z wykorzystaniem tworzyw sztucznych i metali lekkich. Właściciel, Nolan Farmer, w 1987 r. założył niewielki warsztat mechaniczny zlokalizowany w górach na zachód od Boulder w stanie Kolorado i przez lata wykonywał zlecenia dla IBM i Hewlett Packard. Podczas gdy ta praca opłacała rachunki, jego pasją były motocykle. Ale nie byle jakie motocykle.

Pasją Farmera jest FPM R30FS - wykonany w skali 1:5, napędzany paliwem, sterowany radiowo supermotor, który według Farmera "może być najbardziej wyrafinowanym na świecie". Wyposażony w czterosuwowy silnik, zmniejszony motocykl został zbudowany od podstaw, co pozwoliło Farmerowi stworzyć ramę obwodową, taką jak w pełnowymiarowym motorze.

Zaprojektowany w SolidWorks, FPM R30FS to coś więcej niż tylko fajny motocykl - to hołd złożony projektantowi, który potrafi połączyć potężne oprogramowanie do projektowania 3D z doskonałą nawigacją 3D. "Rzucenie się w projekt tego motocykla pozwoliło mi wykorzystać wszystko, czego nauczyłem się przez lata. To może nie być coś, co zarobię w najbliższym czasie, ale to z pewnością dobra zabawa i prezentacja moich umiejętności CAD. "

W 2008 r. Farmer zaczął odczuwać ból w prawym ramieniu, ponieważ używał swojej tradycyjnej myszy i klawiatury przez dłuższy czas. Szukając lekarstwa, odkrył mysz 3D firmy 3Dconnexion SpaceExplorer. "Kiedy natknąłem się na to, wiedziałem, że to dokładnie to, czego potrzebowałem. Moje prawe ramię już naprawdę bardzo mi dokuczało, a ciągłe używanie myszy było bardzo męczące. "

Poznaj całą historię.