3Dconnexion Zaloguj się

3DConnnexion

Duratec

Firma Duratec Ltd zajmuje się projektowaniem i produkcją niestandardowych ram rowerowych. Każda rama jest wykonywana na miarę tak, aby zwiększyć komfort cyklisty i radość z jazdy na rowerze. Firma powstała w 1997 w Republice Czeskiej, a jej dynamiczny rozwój sprawił, że obecnie z powodzeniem konkuruje na rynkach międzynarodowych eksportując około 60% produkowanych innowacyjnych ram rowerowych.

„Pracujemy w wysoce konkurencyjnej i wymagającej branży,” mówi Milan Duchek, właściciel firmy Duratec. „Jesteśmy małą, ale niezwykle efektywną firmą. Wszystkie procesy, począwszy od projektu i opracowania produktu aż po produkcję, działania marketingowe i sprzedaż, przeprowadzamy własnymi siłami".

Sercem firmy jest Centrum Rozwoju Duratec, gdzie powstają projekty ram rowerowych i odbywa się produkcja i obróbka materiałów kompozytowych. To właśnie tutaj inżynierowie projektanci firmy Duratec wykorzystują manipulatory SpacePilot i SpacePilot Pro firmy 3Dconnexion podczas pracy z aplikacjami SolidWorks, Catia V5 oraz 3DVia Composer do tworzenia wyjątkowych projektów.

„Po raz pierwszy dowiedzieliśmy się o manipulatorach 3D firmy 3Dconnexion z forum Dassault Systèmes PLM”, wyjaśnia Duchek. „Zainteresowały nas te produkty i postanowiliśmy dowiedzieć się więcej o możliwościach wykorzystania ich w naszym procesie projektowym. Natychmiast zorientowaliśmy się, że manipulatory 3D oferują znaczne możliwości w zakresie przyśpieszenia prac projektowych. W przypadku małej firmy jak nasza, wydajność pracy jest zagadnieniem kluczowym.”

 

Poznaj całą historię.