3Dconnexion Zaloguj się

3DConnnexion

Oszczędność czasu pracy w Douglas Equipment dzięki myszce 3D SpacePilot®

W firmie Douglas Equipment przejście na bardziej efektywny styl pracy obiema rękami przy użyciu profesjonalnej myszki 3D SpacePilot, opracowanej na podstawie technologii 3Dconnexion, znacznie ukróciło cykl projektowania; czas, który inżynierowie spędzają na projektowaniu, został zredukowany o 30%.

Douglas Equipment Ltd., z siedzibą w Chaltenham, Wielka Brytania, jest jednym z największych na świecie dostawców wykorzystywanych w lotnictwie ciągników holowniczych, pojazdów obsługi naziemnej oraz ciągników specjalistycznych. W roku 1989 Douglas Equipment wprowadził na rynek linię produktów o nazwie Douglas-Kalmar – są to bezdyszlowe ciągniki służące do manipulowania samolotami – firma jest aktualnie czołowym światowym producentem takich pojazdów, wykorzystywanych w setkach sztuk na całym świecie.

Do prac projektowych firma używa programu Autodesk Inventor 2009 oraz AutoCAD Electrical 2009; do zarządzania danymi korzysta z kolei z Autodesk Productstream PLM. W roku 2005, gdy Danny Hyatt, starszy inżynier projektowania w Douglas Equipment, był zaangażowany w poszukiwanie nowego systemu CAD, reseller Autodesk – Cadspec – zaprezentował rozwiązania firmy Autodesk, podczas którego Hyatt po raz pierwszy zetknął się z myszkami 3D firmy 3Dconnexion.

“Byłem zupełnie zaskoczony, gdy zobaczyłem potencjał myszek 3D”, powiedział Hyatt. „Poszukałem informacji na temat ich działania i stwierdziłem, że jest to zdecydowanie krok naprzód. Zarekomendowałem wyposażenie każdego stanowiska CAD w najwyższy model myszki 3D – SpacePilot – oraz każdego laptopa w przenośny SpaceNavigator for Notebooks. Myszki 3D stały się częścią naszej standardowej konfiguracji CAD, są częścią systemu, możemy więc korzystać z nich od pierwszego dnia naszej pracy z Inventorem.”

Poznaj całą historię.