3Dconnexion Zaloguj się

3DConnnexion

Bianchi — legenda wciąż żywa

Bianchi to jedna z wiodących marek w branży rowerowej, która bardzo dobrze zna filary swojego sukcesu — innowacyjność, ekskluzywność, jakość, wzornictwo i pasję. Te pięć czynników było siłą napędową ciągłego rozwoju firmy. Przy opracowywaniu swoich rowerów, które łączą w sobie zaawansowaną technologię i włoskie wzornictwo, producent opiera się na oprogramowaniu think3 oraz na myszy 3D SpacePilot Pro firmy 3Dconnexion.

W roku 1885 roku Edoardo Bianchi otworzył swój pierwszy sklep w Mediolanie we Włoszech. Podczas swojej długiej historii firma Bianchi osiągnęła pozycję jednej z wiodących marek na międzynarodowym rynku rowerowym, a obecnie oferuje rowery, w których stosowane jest najlepsze włoskie wzornictwo w połączeniu z najbardziej zaawansowaną technologią. W maju 1997 roku firma Bianchi dołączyła do grupy Cycleurope AB, stając się częścią światowej branży rowerowej. Nie można wyobrazić sobie profesjonalnego kolarstwa bez marki Bianchi, na której rowerach odniesiono tak wiele zwycięstw, że uzyskała ona status legendy.

Fabio Ferri jest głównym projektantem działu technicznego i stanowi twórczy umysł firmy. Jego pomysły stanowią podstawę dla niezrównanych projektów producenta. Przez ponad dekadę Ferri korzystał z oprogramowania ThinkDesign firmy think3. ThinkDesign uwalnia użytkowników od ograniczeń technologicznych występujących w tradycyjnych systemach projektowania i umożliwia innowacyjną pracę od samego początku. „Dzięki oprogramowaniu ThinkDesign mogę natychmiast nadać powierzchniom określony wygląd, a następnie przekształcić je w model 3D. Dotyczy to wszystkich istotnych aspektów technicznych i konstrukcyjnych i pozwala na zachowanie charakteru oryginalnego wzornictwa“, powiedział Ferri. „W ten sposób moje projekty koncepcyjne uzyskują typowe wzornictwo Bianchi, a dzięki renderowaniu w czasie rzeczywistym mogę bardzo szybko sprawdzać powierzchnie. Moja kreatywność nie jest niczym ograniczona“.

 

Poznaj całą historię